Cildimizin yapısı nasıldır?

Yaşayan tüm dokular gibi, cildin de temel maddesi sudur. Su, cildin korunması için olduğu kadar besin ve sinyallerin aktarımı için de gereklidir. Yeterince su içmediğimizde ve cildimizi yeterince nemlendirmediğimizde cildimizin kuruduğunu fark ederiz.

Cildimizde cildin temel yapı taşı olan kollajen gibi birçok çeşit protein, karbonhidratlar ve lipidlerin yanı sıra mineral tuzlar ve eser elementler de bulunur.

Bepanjel® Yara İyileştirici Jel

BepanJel®, kesikler, ciltteki kesik, çatlak veya sıyrık, yanıklar ve güneş yanıkları gibi küçük yaraların tedavisi için özel olarak geliştirilmiştir. Hidrojel batma hissi oluşturmadan, serinletici yapısı ile hızlı etki göstererek ağrıyı hızlıca yatıştırır. Bunun yanı sıra, yara çok nemli ya da çok kuru olmamalıdır. Bir hidrojel olan Bepanjel®, bir yandan yara bölgesinde bulunan fazla sıvıyı emerken bir yandan da nemli bir ortam oluşturmak için yarayı kaplayarak iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde Bepanjel, nem seviyesini düzenleyen “akıllı” bir hidrojel olma özelliği gösterir.

Optimum nemlendirme düzeyi, cildin en iyi şekilde iyileşmesine yardımcı olur ve yara izi oluşma riskini azaltır. BepanJel®, ayrıca yara çevresinde düşük pH sağlayarak yaranın mikro ortamının düzenlenmesine yardımcı olur.

BepanJel®’in oluşturduğu jel tabaka, enfeksiyonların önlenmesine de yardımcı olur. Jel dokusu cilde uygulanmasını kolaylaştırır. Temizlenmiş, dezenfekte edilmiş yaralı bölgenize gerektiği kadar uygulayabilirsiniz.

Image