Neden iyileşmeye yardımcı bir bakım uygulanmalıdır?

İyileşmeyi hızlandırıcı etkisiyle Bepanjel® Yara İyileştirici Jel yara dokusunda koruyucu bir bariyer oluşturur.

Küçük yaralarda[2] hidrojel uygulaması bazı durumlarda özellikle daha avantajlıdır:

  • Örneğin ayak parmakları arası, kulağın arkası gibi hassas veya ulaşımı zor olan yerlerdeki yaralarda, özellikle ortam nemli olduğunda ya da bandaj uygulanmasının kolay olmadığı veya rahatsızlık vereceği durumlarda.
  • Bulunduğu yer itibariyle görünürlüğü yüksek olan vücut bölgelerinde (eller, yüz, dekolte bölgesi vb).

Vücudumuz yaraları iyileştirmek için programlanmıştır ancak, iyileşmeyi hızlandırıcı bir tedavinin uygulanması bu sürecin daha iyi yönetilmesine yardımcı olur.

Bepanjel® Yara İyileştirici Jel

BepanJel®, kesikler, ciltteki kesik, çatlak veya sıyrık, yanıklar ve güneş yanıkları gibi küçük yaraların tedavisi için özel olarak geliştirilmiştir. Hidrojel batma hissi oluşturmadan, serinletici yapısı ile hızlı etki göstererek ağrıyı hızlıca yatıştırır. Bunun yanı sıra, yara çok nemli ya da çok kuru olmamalıdır. Bir hidrojel olan Bepanjel®, bir yandan yara bölgesinde bulunan fazla sıvıyı emerken bir yandan da nemli bir ortam oluşturmak için yarayı kaplayarak iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde Bepanjel, nem seviyesini düzenleyen “akıllı” bir hidrojel olma özelliği gösterir.

Optimum nemlendirme düzeyi, cildin en iyi şekilde iyileşmesine yardımcı olur ve yara izi oluşma riskini azaltır. BepanJel®, ayrıca yara çevresinde düşük pH sağlayarak yaranın mikro ortamının düzenlenmesine yardımcı olur.

BepanJel®’in oluşturduğu jel tabaka, enfeksiyonların önlenmesine de yardımcı olur. Jel dokusu cilde uygulanmasını kolaylaştırır. Temizlenmiş, dezenfekte edilmiş yaralı bölgenize gerektiği kadar uygulayabilirsiniz.

Kaynaklar:

1. Eming SA et al.Inflammation in wound repair : molecular and cellular mechanisms. J.Invest.Dermatol. 2007 ;127 : 514-525
2. Comment bien soigner une plaie? http://www.ameli.fr/assuare/sante/bons-gestes/petits-soins/soigner-plaie

Image